×
wspolpraca-z-gminami-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
główne założenia

Współpraca z gminami

Współpraca z gminami jest częścią głównych założeń programowych Stowarzyszenia Nasz Samorząd.

WSPÓŁPRACA Z GMINAMI W SWOJEJ NAJPROSTSZEJ DEFINICJI: „NIKT NIE JEST SAMOTNĄ WYSPĄ, JESTEŚMY ZESPOLENI, NAWET WTEDY, GDY TEGO NIE WIEMY. ŁĄCZY NAS KRAJOBRAZ, ŁĄCZY NAS CIAŁO I KREW-ŁĄCZY PRACA I MOWA”

Słowa księdza Tischnera dotyczą wprawdzie kontaktów międzyludzkich, ale ich przesłanie można odnieść również do relacji między samorządowych.

Mieszkańcy Tarnowskich Gór pracują w Hucie Miasteczko Śląskie, mieszkańcy Tworoga uczą się w tarnogórskim liceach, tarnogórzanie wypoczywają nad świerklanieckim Chechłem, a wszyscy mieszkańcy Powiatu leczą się w tarnogórskim szpitalu.

TE PRZYKŁADY POKAZUJĄ JAK BARDZO JESTEŚMY ZE SOBĄ POWIĄZANI I WSPÓŁZALEŻNI.

Brak współpracy pomiędzy samorządami prowadzi do kuriozalnych sytuacji, które zdarzały się w przeszłości, gdzie jeden samorząd zlecał budowę kanalizacji pod świeżo wyremontowaną drogą innego samorządu.

Z drugiej strony poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za mieszkańców różnych samorządów może przynieść piękne i spektakularne efekty. Przykładem może być budowa pododdziału udarowego w tarnogórskim szpitalu, na który zrzuciły się wszystkie samorządy z naszego powiatu, w efekcie czego, już w tym roku uratowano w nim pierwszych pacjentów.

Przed naszym regionem wiele wyzwań, które wymagają współpracy między samorządowej.

PRACY JEST DUŻO, Z WPISEM UNESCO NA CZELE – TO WYDARZENIE POWINNO STANOWIĆ IMPULS DO ROZWOJU TURYSTYCZNEGO NIE TYLKO MIASTA, ALE I POWIATU Z WSZYSTKIMI JEGO ATRAKCJAMI.

Sprawdź także założenia programowe Stowarzyszenia Nasz Samorząd w obszarze: Zdrowia i profilaktyki, Kultury i rozrywki, Współpracy z gminami, Organizacji pozarządowych, Turystyki i rekreacji oraz Edukacji i wychowania.

Tagi: , , , , , , ,
główne założenia

Zdrowie i profilaktyka

zdrowie-i-profilaktyka-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
zobacz
główne założenia

Kultura i rozrywka

kultura-i-rozrywka-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
zobacz
główne założenia

Współpraca z gminami

wspolpraca-z-gminami-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
zobacz
główne założenia

Organizacje pozarządowe

organizacje pozarządowe stowarzyszenie nasz samorząd tarnowskie góry
zobacz
główne założenia

Turystyka i rekreacja

turystyka-i-rekreacja-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
zobacz
główne założenia

Edukacja i wychowanie

edukacja-i-wychowanie-nasz-samorzad-tarnowskie-gory
zobacz