Główne założenia

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja są częścią głównych założeń programowych.

Turystyka i rekreacja to niezwykle ważny temat. O walorach turystycznych regionu, mieszkańców powiatu tarnogórskiego nie trzeba przekonywać.

Mnogość miejsc urokliwych i historycznie zakorzenionych na tym terenie jest źródłem wiedzy o naszych przodkach. Począwszy od Zabytkowej Kopalni Zabytkowej Srebra i Ołowiu oraz Sztolni Czarnego Pstrąga wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO poprzez rynek Tarnogórski z otaczającymi go uliczkami i zabytkami przez Szlak Zabytków Techniki a skończywszy na tajemniczych zamkach i pałacach w Rybnej, Nakle, Świerklańcu i Starych Tarnowicach.

Powiat Tarnogórski to także zielone tereny z Parkiem Miejskim na w którym mieści się amfiteatr z placem zabaw i ścieżkami spacerowymi. Niedaleko od centrum rozciąga się wspaniały Park Repecki oraz Rezerwat Leśny Segiet. Można do tych atrakcji dodać Park Wodny czy pobliski Pniowiec gdzie pośród lasu zachował się ładny zbiornik wodny oraz zalew Zielona koło Kalet z ciągle rozwijającą się propozycją dla turystów.

Jest również sztuczny zalew Nakło-Chechło na którym można uprawiać różne sporty wodne i korzystać z piaszczystych plaż. Dodatkowo w nowoczesnej Hali Sportowej można trenować wszystkie gry zespołowe, jest tez ściana wspinaczkowa i squash.

Bogactwo oferty turystyczno-rekreacyjnej powiatu tarnogórskiego powinno skłonić potencjalnych turystów do jak najdłuższego pobytu w naszym regionie.

Skip to content