Kandydat na Burmistrza

Paweł Sienko

Nasz Samorząd – dla Ciebie!

Urodziłem się w 1991 roku w Tarnowskich Górach. Skończyłem I LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Zdobyłem tytuł inżyniera transportu na Politechnice Śląskiej.

Jestem aktywistą i działaczem społecznym – udzielam się w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, biorę czynny udział w obronie praw kobiet z ramienia Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz, jako jeden z założycieli stowarzyszenia Szaliki, działam w kwestii pomocy uchodźcom Ukrainy oraz tym obywatelom Ukrainy, którzy pozostają na terenach objętych działaniami wojennymi. Ponadto angażowałem się w działania mające na celu wsparcie “Kurnej Chaty”. Jestem również  członkiem stowarzyszenia Nasz Samorząd. Jako  społecznicy doprowadziliśmy do odsłonięcia obrysu zniszczonej w czasie II wojny światowej Synagogi Tarnogórskiej, a także przeprowadziliśmy, wraz z archeologiem nadzorującym badania archeologiczne, odsłonięcie piwnicy zniszczonej synagogi.  

 Jestem również tarnogórskim przedsiębiorcą. Działam w branży gastronomicznej – prowadzę restaurację oraz lokal z małą gastronomią.  Ponadto jestem managerem w jednym z tarnogórskich studiów tatuażu. Z zamiłowania jestem eksploratorem podziemi. Najczęściej zwiedzam nieczynne wyrobiska górnicze – nie tylko w Tarnowskich Górach ale również w innych rejonach Polski i Europy.

Skip to content