Kandydatka do Rady Miejskiej - Okręg 3 - Pozycja 8

Agata Stabla-Kolenda

Od urodzenia tarnogórzanka, przez wiele lat lasowiczanka, od kilku – szczęśliwa strzybniczanka.

Z wykształcenia jestem polonistką – ukończyłam studia dwustopniowe na Uniwersytecie Śląskim, a następnie studia podyplomowe na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. Obecnie pracuję w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach jako bibliotekarka.

Wolny czas spędzam głównie działając w wolontariacie, szczególnie w projekcie Szlachetna Paczka, z którym związana jestem od wielu lat.  Ponadto, angażuję się w pomoc czworonogom, m.in. poprzez tworzenie domu tymczasowego dla kotów. Również w pracy zawodowej realizuję ideę wolontariatu, angażując do działań charytatywnych społeczność uczniowską i nauczycielską.

Swój zapał do działania dla innych kształtowałam poprzez wieloletnią aktywność w tarnogórskim hufcu ZHP oraz młodzieżowym oratorium przy Salezjańskim Zespole Szkół, z którym związana byłam jako uczennica, jak również przez dalsze lata. Oba te środowiska uwrażliwiły mnie na drugiego człowieka, a teraz sama staram się przekazywać tę wrażliwość dalej w codziennym działaniu w pracy i poza nią.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki dzieci, a także kocią mamą trzech kotów. Sprawy związane z rodzicielstwem i opieką nad zwierzętami są mi zatem szczególnie bliskie.

W tych rzadkich momentach, kiedy nie pędzę gdzieś z moimi dziećmi uwieszona na słuchawce telefonu od kogoś z wolontariatu, czyli w tzw. międzyczasie, lubię usiąść przy maszynie do szycia, posłuchać dobrej muzyki, zobaczyć ciekawy serial i – co ze względu na moją profesję nie będzie żadnym zaskoczeniem – przeczytać interesującą książkę.

Skip to content