Kandydat do Rady Powiatu - Okręg 1 - Pozycja 4

Artur Drzazga

Jestem młodym i ambitnym przedsiębiorcą, społecznikiem, prezesem Klubu Sportowego Mała Panew Kuczów, w którym aktywnie pozyskuję środki finansowe umożliwiające nam przedstawianie naszej społeczności coraz bogatszej oferty aktywnego spędzania czasu.

Chciałbym, aby każde stowarzyszenie czy klub sportowy w naszym regionie miały równy dostęp do konkursów i grantów, co pozwoli im rozwijać swoje możliwości kadrowe, organizacyjne i finansowe.

Organizowałem wiele wydarzeń, przede wszystkim sportowych. Dzięki mojej inicjatywie dzieci mogły zwiedzić Poznań i Warszawę oraz ich stadiony, gdzie wielokrotnie kibicowały na meczach kadry narodowej, ekstraklasy i ligi konferencji.

Przygotowywałem półkolonie dla dzieci, gdzie poza zajęciami ruchowymi miały one dostęp do fizjoterapeuty, dietetyka i psychologa. Organizowałem wycieczki do Parku Śląskiego, gdzie zwiedzaliśmy nasze ZOO i Stadion Śląski, a także bawiliśmy się w Wesołym Miasteczku. Odwiedziliśmy też Kopalnię Srebra.

Cyklicznie od kilku lat, organizuję turnieje piłkarskie, szachowe i biegowe, tak mniejsze lokalne, jak i większe, dla uczestników z całego regionu. Dzięki mojej inicjatywie, aktywnie witamy wiosnę i świętujemy Dzień Dziecka, a także rozpoczynamy i kończymy wakacje.

Jako gastronom, współorganizowałem akcję wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Z bardzo dużym powodzeniem zebraliśmy środki finansowe, zorganizowaliśmy pomoc prawną oraz gry i zabawy, a także zaprosiliśmy mieszkańców regionu na ukraiński obiad.

Aktywnie wspieram też inne akcje pomocowe: Szlachetną Paczkę, WOŚP, Wigilię dla bezdomnych, czy Pomagajmy Sobie.

Chciałbym, aby dzieci miały większy dostęp do darmowych zajęć dodatkowych: programowania, języków obcych, matematyki, grafiki, czy muzyki

Bardzo zależy mi na kultywowaniu śląskich tradycji oraz popularyzacji kultury i gwary śląskiej wśród dzieci i młodzieży.

Poza gastronomią, organizuję imprezy i różnorodne wydarzenia, gram w piłkę w serii B, jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch cudownych chłopaków.

Skip to content