Kandydatka do Rady Miejskiej - Okręg 2 - Pozycja 1

Beata Poprawa

Urodzona w 1964 roku. Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej  (obecnie ŚUM).

Moje całe życie zawodowe jest związane z Tarnowskimi Górami. Mam dwie specjalizacje lekarskie: z dziedziny chorób wewnętrznych i kardiologii. Posiadam tytuł doktora nauk medycznych. Obecnie jestem ordynatorem oddziału wewnętrznego Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego.

Jestem przewodniczącą Stowarzyszenia „Na Zdrowie” -autorką wielu kampanii edukacyjnych  , między innymi dotyczącej  profilaktyki udaru mózgu: „Niech się nie udarzy” ,dzięki której powstał w naszym mieście nowoczesny oddział udarowy. Jestem inicjatorką akcji „Heartujemy”, mającej na celu profilaktykę chorób układu krążenia, kampanii edukacyjnych w ramach projektu „Zdrowe TG „,między innymi dotyczące profilaktyki nadciśnienia i leczenia otyłości.Od wielu lat organizuję akcję wigilijną dla wszystkich pacjentów spędzających święta w  tarnogórskich szpitalach.

W 2022 r. jako przewodnicząca Stowarzyszenia Na Zdrowie byłam organizatorem akcji pomocy dla ukraińskich szpitali ,Dzięki tej zbiórce, we współpracy z innymi darczyńcami zakupiono sprzęt i leki oraz karetkę sanitarną  dla szpitali w Charkowie, Kijowie oraz w mieście Sumy.

Jestem prezesem Tarnogórskiego Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, który jest jednym z najliczniejszych i najprężniej działających kół w Polsce. Dzięki mojej inicjatywie organizowane są  cyklicznie comiesięcznie wykłady i szkolenia dla lekarzy powiatu tarnogórskiego i okolicznych miast Śląska, które cieszą się dużą frekwencją i zainteresowaniem.

Sama uczestniczę w wielu kongresach naukowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.Prowadzę wykłady i szkolenia dla lekarzy.Jestem konsultantem medycznym Wirtualnej Polski.

Za swoją działalność edukacyjną otrzymałam Złotą Oznakę Zasłużonego dla Polskiego Towarzystwa Lekarskiego .

Pracowałam  przez 15 lat jako woluntariusz w Hospicjum Domowym im Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach i nadal wspieram  jego działalność. Jestem honorowym członkiem Stowarzyszenia Serdeczni opiekującym się osobami z niepełnosprawnością.

Stałam się  laureatką Nagrody „Orła i Róży” powiatu tarnogórskiego.

Z inicjatywy Śląskiej Izby Lekarskiej   w 2019 r otrzymałam Złoty Krzyż Zasługi za swoją działalność medyczną i charytatywną.

Jestem w trakcie przygotowania blogu medyczno-lifestylowego -„Jest Poprawa”

Na co dzień jestem zwolenniczką filozofii jogi i holistycznego podejścia do leczenia i zdrowego trybu życia.

Interesuje się psychologią, ekologią i postępem naukowym w różnych dziedzinach życia.

Moją pasją są podróże i nowoczesna sztuka i architektura.

Skip to content