Kandydat do Rady Powiatu - Okręg 1 - Pozycja 2

Marcin Parys

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Częstochowskiej, gdzie ukończył studia w dziedzinie zarządzania i marketingu, ze specjalizacją w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi i samorządowymi.

W latach 2002-2020 był sekretarzem miasta Kalety, a następnie miasta Miasteczko Śląskie. W latach 2004-2011 pełnił funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Kalety. Jego działalność w tych obszarach została wyróżniona główną nagrodą w konkursie Samorządowiec Roku 2010.

Działalność społeczna: ławnik Sądu Rejonowego w Lublińcu, współorganizator komunikacji miejskiej na trasie Kalety-Tarnowskie Góry, Prezes Klubu Sportowego UNIA Kalety, członek Zarządu Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, współzałożyciel Kaletańskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Twoja Szansa. Promotor sportu i kultury. Inicjator i opiekun projektów kulturalnych i społecznych.

Radny Rady Powiatu Tarnogórskiego w latach 2014-2018.

Od 2020 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego, RODO oraz realizacji projektów w pozyskiwaniu środków finansowych dla firm. Od 2020 r. prokurent spółki EUROMET PL z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, która specjalizuje się w dystrybucji odpadów stali dla przemysłu metalurgicznego na terenie Europy.

Chce wykorzystać doświadczenie zawodowe oraz społeczne do rozwoju powiatu tarnogórskiego. Gotowy do pracy, a nie uprawiania sporów i polityki partyjnej.

Skip to content