Kandydatka do Rady Powiatu - Okręg 5 - Pozycja 8

Monika Domagalik

Tarnogórzanka,  absolwentka I LO im. S. Sempołowskiej oraz Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie na kierunku lingwistyka stosowana. Uzyskała również dyplom w dziedzinie zarządzania w Birkbeck College, University of London. Zawodowo związana z francuską firmą zajmującą się dostarczaniem usług informatycznych dla klientów na całym świecie.

Założycielka i wieloletnia Prezes Stowarzyszenia na rzecz ratowania i reaktywacji Parku Piny. Podczas jej kadencji z powodzeniem przeprowadzono szereg akcji mających na celu zrewitalizowanie terenu parku, m.in postawienie koszy, ławek i tabliczek informacyjnych, regularne sprzątanie parku, oraz czyszczenie nawierzchni głównej alejki prowadzącej do amfiteatru. Inicjatorka projektu “Piny na Szpilkach”, w ramach którego powstał kalendarz, a dochód z jego sprzedaży został przekazany na cele charytatywne. Współorganizator I Tarnogórskiej Nocy Muzycznej.

Jest członkinią Naszego Samorządu niemal od jego powstania, a w ramach wspólnych działań wywalczyła dopłaty do niepublicznych żłobków dla mieszkańców Tarnowskich Gór. W okresie pandemii zainicjowała akcję wsparcia lokalnej gastronomii oraz Wirtualnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Angażuje się w liczne działania społeczne i charytatywne, a ostatnio stara się o usprawnienia komunikacyjne przy Szkole Podstawowej nr 3. 

Prywatnie spełniona żona i mama dwójki dzieci, które są dla niej jednym z najważniejszych źródeł inspiracji w podejmowanych działaniach. 

Skip to content